top of page

Siyasetçi olsam; hesabımı nasıl hazırlardım!Şeçime 1 aydan az süre kalan şu günlerde Siyasi rakipler birbiriyle kıyasıya yarışmaya başladı! Herkes kendi seçim bölgesinde kendini tanıtmaya, mümkün olduğunca fazla seçmen ile iletişim kurarak oy almaya çalışıyor! Fakat bu alanda da asıl sosyal medyanın gücünü doğru kullananlar büyük planda öne geçecek!


Bir milletvekili adayının Instagram hesabı nasıl olmalı? Gelin beraber bakalım! Profil fotoğrafından bahsetmiyorum bile; tabi ki yüzünün net bir şekilde gözüktüğü bir profil fotosu olmalı !


Biodaki o 150 karakterde, siz kimsiniz ve farkınız nedir; bu ve tekilde yazmalı! Kalın satırda tabi ki isminiz, seçim bölgeniz ve partiniz olmalı.

Öne çıkanlar en önemli bölüm!

Burada uzun uzun anlatın; fotoğraflarla destekleyin; ama her öne çıkan bölümünüzün bir başlığı olsun ki sayfanıza gelen seçmen adayınız, sayfada kaybolmadan sizi anlayabilsin!

Kendinizi anlatan bir bölüm Geçmişte yapmış olduğunuz faaliyetler Seçmenlerinize vaatleriniz Bence bir siyasetçi için en önemli konular; bunları en basit ve anlaşılır şekilde öne çıkanlarda anlatılmalı!

Postlarınızda da günlük rutinde yaptığınız faaliyetlerinize yer verebilirsiniz.

Bunları yaparken yer bildirimi yapmayı ve hastagleri eklemeyi de unutmayın!

Bunların tamamını bu kadar sürede yapmak; seçmene ulaşmak tabi ki kolay değil 

Bu sebepten eğer gelecek yerel seçimlerle alakalı bir hedefiniz varsa şimdiden başlayın derim!


Doğru şekilde hesabınızı kurgular ve kendi dilinizle hedef ve faaliyetleriniz anlatırsanız geleceğe en güzel yatırımız yapmış olursunuz!


4 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page