top of page

Adım başı Eczane, rekabet Eczacılar için çok zor! Peki Sosyal Medyada Nasıl Öne Çıkarız ?

Türkiye’ de, Eczacılık Kanununa göre Eczacılar Sosyal Medya üzerinden reklam yapamazlar. Kanuna göre, ilaçların satışı sadece eczaneler tarafından yapılabildiğinden, eczaneler diğer firmalar gibi ürünlerini pazarlayamazlar.


Fakat, Eczanelerin sosyal Medya Hesapları var; burayı genelde ‘’OLMUŞ OLSUN’’ diye açıyorlar. Belki sadece adres bilgisi ve açılış – kapanış saatlerini belirtmek için kullanıyorlar, ama aslında doğru bir içerik planı ile satış reklamı çıkmadan da satışa dönüşebilecek içerikler üretmek mümkün!

Nasıl mı? Size çok işinize yarayacak içerik fikirleri vereyim J

Öncelikle hepimiz biliyoruz ki Eczacılar en yakınımızda bulunan sağlık elçilerimiz; sizler de bize kendi sayfanızdan sağlıklı yaşam, doğru ilaç kullanımı, örneğin bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için tavsiyelerde bulunabilirsiniz.


Eczanenizde bulunan ürünlerin fotoğraflarını paylaşabilir ve bu ürünlerin faydaları hakkında bilgi verebilirsiniz. Örneğin, doğal ilaçlar, vitamin takviyeleri, ve kişisel bakım ürünleri hakkında bilgi vererek, müşterilerinize yeni ürünleri denemeleri konusunda ilham verebilirsiniz.


Güncel sağlık haberleri konusunda bilgi verebilirsiniz; bakanlığın takipçilerinizi ilgilendiren güncellemeleri hakkında içerik oluşturabilirsiniz.


Eczanenizden mutlaka haberler verin, çalışanlarınızı tanıtın, özel günlerinizi takipçilerinizle paylaşın, çalışma saatlerinizi, nöbetçi olduğunuz günlerden haberdar edin; ben de tanıdığım eczacıyı her zaman tercih ederim!

Eczanenizde düzenleyeceğiniz etkinlikler konusunda bilgilendirme yaparak daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz!

Bunun yanında sağlık ipuçları paylaşabilirsiniz, sağlıklı tarifler, takviye önerileri, egzersiz ip uçları takipçilerinizin dikkatini çekecektir!


6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page